ALT تصویر

جمعیت هلال احمر خراسان شمالی

  /  تمامی اخبار   /  برجسته   /  آموزش، آگاه سازی و پیشگیری سه اصل مهم در کاهش حوادث است

آموزش، آگاه سازی و پیشگیری سه اصل مهم در کاهش حوادث است

دبیرکل جمعیت هلال احمر تاکید کرد؛
آموزش، آگاه سازی و پیشگیری سه اصل مهم در کاهش حوادث است/ انعقاد تفاهم نامه برای آموزش هفتگی در مدارس

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: آموزش، آگاه سازی و پیشگیری سه اصل مهم در کاهش حوادث و خسارات جانی و مالی است که بر آن تاکید ویژه داریم.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی، دکتر محمودرضا پیروی در دیدار با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: سالانه ۱۶ الی ۱۸ هزار کشته و ۱۸۰ هزار مجروح در حوادث جاده ای داریم که اگر بر آموزش های ویژه تمرکز کرده و از تجربه کشورهای توسعه یافته بهره ببریم، قطعا می توانیم آن ها را کاهش دهیم.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه آموزش، مسیر صحیحی است افزود: درست است که ایمنی خودروها و جاده ها مهم است اما ارتقای فرهنگ رانندگی و آموزش بسیار مهم تر است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد جوانان در حوادث رانندگی آمار بالایی است و نشان می دهد آموزش ها در این رده سنی باید افزایش یابد.
پیروی گفت: در این راستا در صدد انعقاد تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش هستیم تا هفته ای دو ساعت در کلاس درس دانش آموزان حاضر شده و به آن ها آموزش دهیم.
وی با بیان اینکه مردم نخستین حاضران در صحنه های حوادث هستند تاکید کرد: به همین منظور آموزش ها را حتی از سنین پیش دبستانی آغاز کرده ایم تا به صورت ویژه به مغوله آموزش بپردازیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به امکانات استان در حوزه هلال احمر اشاره کرد و ضمن تقدیر از مسئولان جهت همراهی با این مجموعه گفت: تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا کمبودهای استان در این حوزه مرتفع شود.

ارسال یک نظر

ثبت نام کاربر

بازیابی رمز عبور